Galeria Parafialna

Procesja Bożego Ciała - 30.05.2024 r.

W czwartek, 30 maja 2024 r., obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wierni filii Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgie wyznali swoją wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Poważny nastrój Wielkiego Czwartku nie pozwala liturgii Kościoła uczcić tego dnia radosnymi pieśniami i cieszyć się, że Bóg zamieszkał między ludźmi. Dlatego Kościół ustanowił ku czci tej tajemnicy osobny dzień, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w której oddaje publiczny hołd Jezusowi - Zbawcy, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie pod postaciami chleba i wina. Równocześnie Kościół wynagradza Zbawicielowi wszystkie krzywdy i zniewagi, jakich doznaje On w tej świętej tajemnicy. Fotorelacja z procesji Bożego Ciała w miejscowości Dołgie.

I Nabożeństwo Fatimskie, 13 maja 2024 r.

Wczoraj, poniedziałek 13.05.2024 r. o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej przeszła od Kościoła pw. MB Królowej Polski w Borzymiu do Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE MINISTRANTÓW

„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty” Jan Kasprowicz. Wspólnota ministrantów razem ze swoimi rodzicami, księdzem Piotrem i ks. proboszczem Ireneuszem spotkała się w poniedziałek 25 grudnia 2023 r. w domu parafialnym w Chwarstnicy, aby wspólnie dzielić radość z Narodzenia Jezusa Chrystusa, by wspólnie przeżywać swoje spotkanie opłatkowe. Spotkaniu towarzyszyła radosna i rodzinna atmosfera, która była połączona ze śpiewem kolęd.

Witraże w Kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Borzymiu

W dniu 18 grudnia br. zostały zamontowane w całości trzy witraże z szybą ochronną w kościele filialnym w Borzymiu. Witraże w naszym Domu Bożym zachwycają grą kolorów i światła wnikającego do wnętrza świątyni. W niedługim czasie zostaną zamontowane kolejne. Bóg Zapłać za ofiarność.

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11.2023 r.

W uroczystość Wszystkich Świętych tj. 1 listopada br., na cmentarzu w Chwarstnicy została odprawiona Msza Św. Serdeczne Bóg Zapłać za wykonany postument do odprawiania Mszy Św. – dziękuję Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino i Radnemu Rady Miejskiej w Gryfinie p. Romanowi Polańskiemu.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz misji Kościoła na Wschodzie

Do dnia 23 października 2023 r. w naszej parafii została zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja wspiera kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę charytatywną elektrośmieci.

Październikowe Nabożeństwo Fatimskie -13.10.2023 r.

W piątek, 13 października br. odbyło się ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Po zakończonej Mszy św. wieczornej w Kościele filialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Sobieradzu wierni wyruszyli w procesji fatimskiej do Kościoła parafialnego w Chwarstnicy. Na zakończenie procesji został odśpiewany Apel Jasnogórski. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez wszystkie miesiące uczestniczyli w modlitwie. Szczególnie dziękujemy tym, którzy przez swoje zaangażowanie podejmowali posługę na rzecz wspólnoty. Już dziś zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie w przyszłym roku.

Odsłonięcie tablicy w hołdzie Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 24 września br odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej niezłomnych żołnierzy walczących w latach 1944-63 o niepodległość i suwerenność Polski. W wydarzeniu udział wzięli m.in. inicjator akcji Dariusz Matecki z Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, przedstawiciel administracji rządowej Mateusz Wagemann oraz reprezentujący Fundację Patriotyczną im. Witolda Pileckiego Bartłomiej Ilcewicz. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbyło się po Mszy Świętej o godz. 11.00 kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Upamiętnienie było możliwe dzięki otwartości i przychylności księdza Ireneusza Pastryka. Inicjatorem akcji był reprezentujący Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Dariusz Matecki. W uroczystości udział wzięli również Wicewojewoda Zachodniopomorski Mateusz Wagemann oraz Bartłomiej Ilcewicz z Fundacji Patriotycznej im. Witolda Pileckiego. Lokalna społeczność Chwarstnicy (cześć tejże społeczności brała udział w dzisiejszej uroczystości) będzie miała od dziś sposobność świętować Święto Niepodległości 11 listopada, czy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, także dzięki upamiętnieniu w postaci odsłoniętej tablicy. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w dzieło powstania tablicy.

Wrześniowe Nabożeństwo Fatimskie 13.09.2023 r.

13 września br. odbyło się przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Maryja ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg. Po zakończonej Mszy św. wieczornej w Kościele filialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Bartkowie wierni wyruszyli w procesji fatimskiej do Kościoła filialnego pw. Narodzenia NMP w Mielenku Gryfińskim. Na zakończenie procesji został odśpiewany Apel Jasnogórski. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za obecność.

Sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie - 14.08.2023 r.

Wyjątkowo w poniedziałek 14 sierpnia br. przeżywaliśmy w naszej Parafii kolejny Wieczór Fatimski. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Proboszcz Parafii ks. Ireneusz Pastryk. Po Mszy św. w Borzymiu ruszyliśmy w procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej rozważając Tajemnice Radosne do Chwarstnicy. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Nabożeństwo Fatimskie - 13.07.2023 r.

W czwartek 13 lipca w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dołgich zgromadzili się wierni, by uczestniczyć w nabożeństwie fatimskim. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00, którą poprowadził ks. Proboszcz. Po Mszy św. o godz. 19.00 odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z miejscowości Dołgie do Borzymia, podczas której wierni odmawiali różaniec i śpiewali pieśni.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła w kościele filialnym w Dołgie - 29.06.2023 r.

W czwartek 29 czerwca br. o godz. 18.00 w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w kościele filialnym w Dołgich odbyła się piękna uroczystość związana z odsłonięciem i poświęceniem kamiennej tablicy pamiątkowej ku Czci Budowniczym naszej Świątyni, Odbudowującym Świątynię po zniszczeniach wojennych, dbającym o świątynię w chwili obecnej, przyszłych pokoleń dbających o Świątynię. Odsłonięcia tablicy dokonali mieszkańcy naszej wspólnoty, którzy czynnie brali udział w odbudowywaniu naszej Świątyni. Na zakończenie Mszy Św. odbyła się uroczysta procesja dookoła kościoła. Po Mszy został przygtowany słodki poczęstunek dla osób uczestniczących w Eucharystii.

II Procesja Fatimska - 13.06.2023 r.

We wtorek, 13 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej Parafii kolejne już Nabożeństwo Fatimskie. Zgromadzeni wierni podczas procesji Różańcowej z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ze świecami, modlitwą i pieśniami z Mielenka Gryfińskiego do Bartkowa.

I Procesja Fatimska - 13.05.2023 r.

I Procesja Fatimska - 13.05.2023 r. z kościoła parafialnego w Chwarstnicy do kościoła filialnego w Mielenku Gryfińskim. W roku 1917, 13 maja, w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima, trójce małych dzieci po raz pierwszy ukazała się Matka Boska. Poprosiła Łucję, Hiacyntę i Franciszka, by przez następnych sześć miesięcy, każdego 13 dnia, przychodzili w to samo miejsce, bo poprzez nich chce przekazać przesłanie światu- „Przychodźcie tutaj w dalszym ciągu co miesiąc! W październiku powiem, kim jestem i czego chcę, i uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.W czasie tych spotkań Matka Boża ukazała dzieciom okropności spotykające ludzi wynikające z ich obrażania Pana Boga: wojny, cierpienia, zniewolenia. Przekazała dzieciom trzy tajemnice, zwane fatimskimi. Poprosiła, by świat modlił się poprzez modlitwę różańcową, bo to jedyna droga do pokoju, jedyna droga, by odkupić grzechy ludzkości, która swoim zachowaniem obraża Pana Boga. Na ostatnim spotkaniu z dziećmi, w obecności dziesiątek tysięcy ludzi, miał miejsce tzw, Cud Słońca, w czasie którego wyjawiła dzieciom, że jest Panią Różańcową. Poinstruowała dzieci, by po każdej cząstce różańca odmawiać tę modlitwę- „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”. Na pamiątkę tych wydarzeń każdego roku, od maja do października, w każdy 13 -y dzień miesiąca, także w naszej parafii zwracamy się poprzez modlitwę różańcową do Matki Bożej o wstawiennictwo do Pana Boga z prośbą o przebaczenie za nasze grzechy, o wsparcie dla nas , dla naszych rodzin, i dla kraju. Nasi parafianie przybyli na pierwsze nabożeństwo fatimskie do kościoła parafialnego. Różaniec fatimski poprowadził ks.proboszcz Ireneusz Pastryk.

Wielki Tydzień 2023. Triduum Paschalnemu i Wielkanoc w kościele filialnym w Dołgich

6 kwietnia 2023 – Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego Rano we wszystkich kościołach katedralnych biskup diecezjalny wraz z kapłanami odprawia szczególną Mszę św. Krzyżma, podczas której święci oleje (służą przez cały rok przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich, namaszczenia chorych). To także ważna uroczystość dla kapłanów koncelebrujących, ponieważ odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Triduum Paschalne rozpoczyna się wieczorem (w kościołach parafialnych i zakonnych) uroczystą Mszą św. Wieczerzy Pańskiej (dziękczynną za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego). Najpierw jednak z tabernakulum wyjmuje się Najświętszy Sakrament i miejsce to pozostaje puste do Nocy Zmartwychwstania. W liturgii dzwony biją podczas śpiewania hymnu „Chwała na wysokości Bogu” (nie wykonywało się go przez Wielki Post), a po homilii rozpoczyna się obrzęd umywania nóg. Główny celebrans (zazwyczaj przełożony wspólnoty) myje i całuje stopy dwunastu mężczyznom. To zwyczaj na pamiątkę gestu Chrystusa (wyraża prawdę, że Kościół, tak jak Chrystus, jest nie po to, żeby mu służono, lecz aby służyć). Po Mszy św. rusza procesja do ciemnicy, gdzie rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Co ważne, ołtarz (aż do Wigilii Paschalnej) pozostanie bez obrusa, świec i wszelkich ozdób. 7 kwietnia 2023 – Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej W ten dzień odprawiane są także nabożeństwa Drogi Krzyżowej (zwykle o godzinie 15.00, kiedy według Ewangelii zmarł Chrystus). Po południu odprawiana jest wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej, która ma swój szczególny przebieg. Celebrans i asysta wchodzą w ciszy, a przed ołtarzem chwilę leżą krzyżem. Czytany lub śpiewany jest (z podziałem na role) opis Męki Pańskiej według św. Jana. Po homilii w modlitwie wstawienniczej Kościół poleca Bogu siebie i cały świat. Głównym wydarzeniem liturgii jest adoracja Krzyża (zasłoniętego fioletowym suknem), który zostaje wniesiony przed ołtarz. Po liturgii Krzyż zostaje w dostępnym miejscu, aby każdy wierny mógł go adorować. Do Wigilii Paschalnej to najważniejsze miejsce w świątyni. Po adoracji Krzyża z ciemnicy przynoszony jest Najświętszy Sakrament, a wiernym udziela się Komunii świętej. Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku jest procesja do Grobu Pańskiego. Na ołtarzu przy Grobie Pańskim wystawia się Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem (symbol całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa). W wielu kościołach adoracja trwa całą noc. 8 kwietnia 2023 – Wielka Sobota – Bez Mszy św. To dzień ciszy i oczekiwania, a także, obok Wielkiego Piątku, jedyny dzień, kiedy w kościele nie odprawia się Mszy św. W Wielką Sobotę święcimy też pokarmy wielkanocne (chleb na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni, mięso na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami oraz jajek, które symbolizują nowe życie). To także czas, kiedy odwiedzamy groby Pańskie w kościołach. 9 kwietnia 2023 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) Wielkanoc zaczyna się w sobotę, po zachodzie słońca, liturgią światła. Na zewnątrz kościoła kapłan święci ogień, od którego zapala się Paschał (wielką woskową świecę symbolizującą zmartwychwstałego Chrystusa). Na paschale kapłan żłobi znak krzyża, wypowiadając słowa: „Chrystus wczoraj i dziś, początek i koniec, Alfa i Omega. Do Niego należy czas i wieczność, Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków. Amen”. Umieszcza się tam również pięć ozdobnych czerwonych gwoździ, symbolizujących rany Chrystusa oraz aktualną datę. Paschał wnosi się do okrytej mrokiem świątyni, a wierni zapalają od niego swoje świece, przekazując sobie wzajemnie światło. Niezwykle wymowny jest widok rozszerzającej się jasności, która w końcu wypełnia cały kościół. Zwieńczeniem obrzędu światła jest uroczysta pieśń. Dalsza część liturgii paschalnej to czytania przeplatane psalmami. Przypominają one całą historię zbawienia, poczynając od stworzenia świata, przez wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa. Tej nocy powraca po blisko pięćdziesięciu dniach uroczysty śpiew „Alleluja”, a celebrans święci wodę, która przez cały rok będzie służyła przede wszystkim do chrztu. Wierni odnawiają swoje przyrzeczenia chrzcielne wyrzekając się grzechu, Szatana i wszystkiego, co prowadzi do zła oraz wyznając wiarę w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wigilia Paschalna kończy się Eucharystią i procesją rezurekcyjną.

13 października 2022 r. - Procesja Fatimska

W czwartek 13.10.2022 roku o godz. 17:00 odbyło się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Św. w procesji różańcowej z figurą Matki Bożej z Fatimy z miejscowości Dołgie do Borzymia modliliśmy się o pokój na świecie i we wszystkich naszych intencjach.

Wrześniowe nabożeństwo Fatimskie 13.09.2022 r. (wtorek)

IV Procesja Fatimska -13 września 2022 roku (wtorek) w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo poświęcone Matce Bożej z Fatimy. Mszy Świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. proboszcz Ireneusz Pastryk. Zwieńczeniem naszych modlitw była pokutna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej z Mielenka Gryfińskiego do Chwarstnicy. Od maja do października 1917 r., każdego 13 dnia miesiąca, trójce dzieci z Fatimy - bł. Franciszkowi, bł. Hiacyncie i Łucji - objawiała się Matka Boża. Maryja poprosiła dzieci o codzienne odmawianie różańca św. w intencji pokoju na świecie i spytała czy chciałyby ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na nie zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników. Prośba Maryi skierowana do dzieci fatimskich jest w dalszym ciągu aktualna i odnosi się do nas wszystkich, gdyż jak pokazała Maryja dzieciom w wizji piekła, wielu grzeszników idzie na zatracenie i wieczne potępienie. Swoją ufną modlitwą różańcową i przeżywanym w zjednoczeniu z Panem Jezusem na krzyżu swoim cierpieniem, możesz uratować wielu grzeszników i przyspieszyć tryumf Niepokalanego Serca Maryi, bo jak Matka Boża powiedziała dzieciom, Jej Niepokalane Serce zwycięży.

Nabożeństwo fatimskie 13 sierpnia 2022 roku

III Procesja Fatimska -13 sierpnia 2022 roku (sobota) w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo poświęcone Matce Bożej z Fatimy. Mszy Świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. proboszcz Ireneusz Pastryk. Zwieńczeniem naszych modlitw była pokutna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej z Chwarstnicy do Dołgich.

Bartkowo - Mielenko Gryfińskie - Chwarstnica - Lipcowe Nabożeństwo Fatimskie

„Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest i tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy”. (Matka Boża w Fatimie, 13 października 1917). W środę 13 lipca 2022 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NM w Bartkowie zgromadzili się wierni, by uczestniczyć w nabożeństwie fatimskim. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00, którą poprowadził ks. Proboszcz. Po Mszy św. o godz. 19.00 odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której wierni odmawiali różaniec i śpiewali pieśni.

Poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Śp. Ks. Stanisława Rośka - 29.06.2022 r.

29 czerwca br. o godz. 18.00 w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w kościele filialnym w Dołgie odbyła się piękna uroczystość związana z poświęceniem i odsłonięciem kamiennej tablicy pamiątkowej ku czci Śp. Ks. Stanisława Rośka. Msza Święta sprawowana była przez Ks. proboszcza Ireneusza Pastryka oraz Ks. prałata Bronisława Rośka podczas, której dokonano poświęcenia i odsłonięcia pamiątkowej tablicy. W uroczystościach wzięła udział rodzina Śp. Ks. Stanisława a także lokalne władze samorządowe oraz parafianie wspólnoty parafialnej Chwarstnica. Pamiątkowa tablica jest wyrazem wdzięczności za 6 lat posługi Śp. Ks. Stanisława w tej wspólnocie oraz pamiątką, która trwale zapisze się na kartach historii tej wspólnoty parafialnej. Ks. Stanisław Rosiek był proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Chwarstnicy. Zmarł 21.08.2021 r. w domu rodzinnym w Łąkcie Górnej. Według Księdza Jana Twardowskiego: wiara i nadzieja nie pozwalają płakać na pogrzebach – ale miłość czasem płacze…

Boże Ciało - 16.06.2022 r.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 16 czerwca - w sposób szczególny dajemy świadectwo naszej wiary podczas procesji eucharystycznych. Fotorelacja z procesji Bożego Ciała w miejscowości Dołgie.

Procesja Różańcowa z figurą Matki Bożej - 13.06.2022 r.

II Procesja Fatimska - 13.06.2022 r. z kościoła filialnego w Borzymiu do kościoła parafialnego w Chwarstnicy.

Procesja Fatimska - 13.05.2022 r.

I Procesja Fatimska - 13.05.2022 r. z kościoła filialnego w Sobieradzu do kościoła parafialnego w Chwarstnicy. Idąc ze świecami za figurką Matki Bożej Fatimskiej śpiewamy Litanię Loretańską i odmawiamy cząstkę różańca św.. Nabożeństwo Fatimskie, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. W naszej parafii zostało wprowadzone 13 maja 2017 roku. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi - dziś już błogosławionym. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

03.05.2022 r. Obchody Dnia Strażaka w kościele parafialnym w Chwarstnicy.

W dniu 03.05.2022 r. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Chwarstnicy druhowie OSP i PSP uczestniczyli we Mszy św. w związku z obchodami Święta Strażaków. Podczas Mszy św. wspomniano strażaków, który odeszli do Domu Pana na wieczną służbę.

Triduum Paschalne - liturgiczna Służba Ołtarza - 2022 r.

Triduum Paschalne w kościele filialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Sobieradzu: 16-17.04.2022 r. czuwanie druhów OSP przy Grobie Pańskim.

Święte Triduum Paschalne - litrurgiczna Służba Ołtarza - 2022 r.

Triduum Paschalne w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach wraz z uroczystą procesją rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem, wokół kościoła. Procesja jest radosnym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

03.04.2022 r. - Poświęcenie KRZYŻA PRZYDROŻNEGO z wmurowaniem kamienia węgielnego w Chwarstnicy.

W niedzielę 03.04.2022 r. o godz. 15.00 został poświęcony KRZYŻ PRZYDROŻNY wraz z murowaniem kamienia węgielnego. Poświęcenia dokonali: ks. Admin. kan. mgr Ireneusz Pastryk i ks. rezydent. kan. Piotr Kozieł.

Rekolekcje parafialne - Wielki Post 2022 r.

"MAŁA SZKOŁA PRZEBACZENIA" - Rekolekcje w tym roku poprowadził ks. Piotr Śliżewski - prezbiter diecezji szczecińsko - kamieńskiej, autor książek religijnych, założyciel kilku portali internetowych (portalu ewangelizuj.pl, wyszukiwarki konferencji, rekolekcji i dni skupienia znajdzrekolekcje.pl czy witryny gregorianka.pl). Obecnie wikariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Bielicach.

Wielki Post 2022 r. w kościołach filialnych: Dołgie i Sobieradz - 2022 r.

Wystrój kościołów filialnych: Dołgie i Sobieradz. Okres Wilekiego Postu.

Ustawienie Krzyża Przydrożnego w Chwarstnicy

30.03.2022 r. został ustawiony KRZYŻ PRZYDROŻNY w m. Chwarstnica.

Boże Narodzenie 2021 r. w kościołach filialnych: Sobieradz, Borzym i Dołgie

Wystrój kościołów filialnych: Sobieradz, Borzym i Dołgie w czasie świąt Bożego Narodzenia w 2021 r.

Montaż i instalacja ekranów - wyświetlaczy LCD

Z inicjatywy śp. ks. Stanisława Rośka - proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Chwarstnicy oraz parafian miejscowości: Dołgie, Mielenko Gryfińskie i Bartkowo, w dniu 20.11.2021 r. dokonano montażu ekranów LCD wraz z interaktywnym oprogramowaniem do wyświetlania teksów pieśni.

Montaż nowych podstaw - tronów dla figur: Serce Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotr i Pawła w Dołgach

W dniu 19 listopada 2021 r. w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach dokonano montażu nowych podstaw - tronów dla figur: Serce Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej.

Poświęcenie stacji Drogi Krzyżowej w kościele filialnym w Mielenku Gryfińskim w dniu 21.11.2021 r.

Droga krzyżowa to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym. Polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. Tradycja odprawiania drogi krzyżowej narodziła się w Jerozolimie. W średniowieczu została rozpowszechniona przez franciszkanów. Jest ściśle związana z Wielkim Postem i przygotowaniem się na dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, czyli święta wielkanocne. Droga krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby droga krzyżowa była odprawiana także w okresie zwykłym. Nabożeństwo drogi krzyżowej to także rozważania. Wierni powinni przy każdej stacji skupiać się na tym, co przeżywał Chrystus, ale także poddać się zadumie dotyczącej swojego życia i postępowania. W niedzielę 21.11. 2021 r. ksiądz kanonik Piotr Kozieł - rezydent w naszej parafii poświęcił owe stacje Drogi Krzyżowej wykonane do naszego kościoła.

26-27.X.2021 r. demontaż starych stacji Drogi Krzyżowej i montaż nowych stacji Drogi Krzyżowej w kościele filialnym w Mielenku Gyfińskim

Z inicjatywy śp. ks. Stanisława Rośka - proboszcza parafii w Chwarstnicy oraz parafian miejscowości Mielenko Gryfińskie została zakupiona nowa - kolorowa Droga Krzyżowa do kościoła w Mielenku Gryfińskim. W dniach 26-27 października grupa parafian tj. p. Dariusz Kubiak, p. Sebastian Pawlik oraz p. Roman Rataj (koordynator zakupu Drogi Krzyżowej), dokonali zamontowania nowych stacji Drogi Krzyżowej oraz demontażu starych stacji Drogi Krzyżowej w kościele filialnym w Mielenku Gryfińskim.

23.X.2021 r. sadzenie cebulek krokusów i narcyzów wokół kościoła filialnego w Dołgach

W dniu 23 października 2021 r. tj. sobota, grupa parafian z miejscowości Dołgie wzorem roku ubiegłego, także i w tym roku posadzili 1400 cebulek kwiatów w tym: 1200 cebulek krokusów i 200 cebulek narcyzów. W okresie wiosennym posadzone kwiaty upiększą teren wokół kościoła

Październikowe Nabożeństwo Fatimskie - 13.10.2021 r.

Cud Słońca 13 października 1917 roku w Cova da Iria koło Fatimy w Portugalii, w miejscu objawień zebrał się imponujący tłum, liczący przeszło 70 tysięcy osób. Wielu musiało pokonać setki kilometrów, w przeważającej większości pieszo lub na osłach, a także wozami i samochodami. Wśród zgromadzonych znajdowali się nie tylko ludzie prości, ale również bardzo sceptycznie nastawieni naukowcy, dziennikarze, ludzie niewierzący”. Jak podają niektóre źródła, to zjawisko trwało 10 minut. Niebo pokryło wówczas się ciemnymi chmurami. Na zebranych spadł ulewny deszcz. Nagle pokazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie. Ludzie zaczęli krzyczeć z przerażenia. Niektórzy zaczęli się głośno spowiadać ze swoich grzechów, sądząc, że „to jest koniec świata”. Wielu stało, lecz wielu klęczało i płakało, modląc się. 13 października w środowe popołudnie odbyło się kolejne już nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godz. 16:00 w kościele filialnym w Bartkowie pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Na zakończenie Mszy z Kościoła wyruszyła procesja różańcowa do Mielenka Gryfińskiego. Kolejne nabożeństwo fatimskie w pięknej jesiennej scenerii zgromadziło grupę wiernych, którzy przybyli aby prosić i dziękować Matce Bożej za otrzymane łaski.

Jubileusz 90-lecia Pani Marii Kloczkowskiej

Pani Maria Kloczkowska z Dołgie 3 października 2021 r. obchodziła jubileusz swoich 90 urodzin. Obchody rozpoczęły się mszą w Kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach, w której uczestniczyła licznie zgromadzona rodzina parafialna. Po zakończeniu mszy ksiądz proboszcz Ireneusz Pasrtyk wraz z mieszkanką Dołgie złożyli Jubilatce serdeczne życzenia, przekazał list gratulacyjny, oraz wręczyli bukiet kwiatów. Wszyscy wierni odśpiewali tradycyjną piosenkę "Życzymy, życzymy..." Nie zbrakło również pysznego tortu, oraz wielu wzruszeń. Pani Maria jest osobą bardzo pogodną, sympatyczną i żywotną. Pani Marii z okazji urodzin z całego serca życzymy wielu radosnych i spokojnych lat spędzonych w zdrowiu i miłości w otoczeniu najbliższych. Każdego dnia niech towarzyszy jej niegasnący uśmiech.

Procesja Fatimska - 13.09.2021 r.

III Procesja Fatimska - 13.09.2021 r. z Borzymia do Dołgie

Dożynki - 05.09.2021 r.

Dożynki - 05.09.2021 r. w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgie

Procesja Fatimska - 14.06.2021 r.

II Procesja Fatimska - 14.06.2021 r. z Borzymia do Chwarstnicy

Procesja Fatimska - 13.05.2021 r.

I Procesja Fatimska - 13.05.2021 r. z Mielenka Gryfińskiego do Chwarstnicy

Procesja Fatimska -13.07.2020 r.

III Procesja Fatimska - 13.07.2020 r. z Chwarstnicy do Sobieradza

Odpust w Dołgie - 27.06.2020 r.

Odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach z poświęceniem ścieżki procesyjnej - 27.06.2020 r.

Budowa ścieżki procesyjnej przy kościele parafialnym w Chwarstnicy - VI.2020 r.

Budowa ścieżki procesyjnej wokół kościoła w Chwarstnicy - VI.2020 r.

Procesja Fatimska - 2020 r.

II procesja fatimska - 15.06.2020 r. z Chwarstnicy do Mielenka Gryfińskiego

Boże Ciało - 2020 r.

Boże Ciało w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Budowa ścieżki procesyjnej przy kościele filialnym w Dołgie - II etap

Budowa ścieżki procesyjnej i dojść pieszych wokół kościoła filialnego w miejscowości Dołgie - V-VI. 2020 r.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - maj 2020 r.

W dniach 30-31.05.2020 rok parafianie z Parafii Świętej Trójcy w Chwarstnicy uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Gniezna i Lichenia – Sanktuarium.

Budowa ścieżki procesyjnej przy kościele filialnym w Dołgie - 2020 r.

Budowa ścieżki procesyjnej i dojść pieszych wokół kościoła filialnego w miejscowości Dołgie

Boże Narodzenie w kościele filialnym w Dołgie 2019 r.

Wystrój kościoła filialnego w Dołgach w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Wielkanoc 2019

Wystrój kościoła filialnego w Dołgie w okresie Wielkanocy

Dożynki Gminne w kościele filialnym w Bartkowie

Dożynki Gminne - 26.08.2017 r. w kościele filialnym w Bartkowie

Nabożeństwo Fatimskie - 15.08.2017 r.

Nabożeństwo fatimskie w kościele filialnym w Dołgach

Misje Parafialne 2017 r.

Misje Parafialne w dniach 11-18.06.2017 r.

Poświęcenie figur Dzieci Fatimskich - 14.06.2017 r.

Poświęcenie figur dzieci fatimskich Franciszka, Łucji i Hiacynty przez ks. Biskupa Henryka Wejmana podczas uroczystości Bierzmowania w kościele w Chwarstnicy. Figury dzieci fatimskich na stałe znajdują się w kościele filialnym w Dołgach.

Objawienia Matki Bożej w Fatimie - 11.06.2017 r.

Religijne Kolo Teatralne "Święta Załoga" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie, w przedstawieniu "Objawienia Matki Bożej w Fatimie" w kościele filialnym w Dołgach

Groby Pańskie 2017 r.

Groby Pańskie w naszej Parafii - 2017 r.

Triduum Paschalne - 2017 r.

Triduum Paschalne w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Boże Narodzenie 2016

Wystrój kościoła filialnego pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach - Święta Bożego Narodzenia

Adwent 2016

Wystrój kościoła filialnego pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach - w okresie trwania Adwentu

Remont kościoła 2016

Remont kościoła w Dołgach

Boże Ciało 2016

Boże Ciało w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Nabożeństwo fatimskie 14.05.2016 r.

Nabożeństwo fatimskie w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Niedziela Palmowa 2016

Niedziela Palmowa w kościele Parafialnym w Chwarstnicy

Wielki Piątek 2016

Galeria zdjęć z uroczystości Wielkiego Piątku w naszej parafii.

Boże Narodzenie 2015

Pasterka - Boże Narodzenie w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Adwent 2015

Wystrój kościoła filialnego pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach w trakcie trwania Adwentu w 2015 r.

Dożynki 13.09.2015

Dożynki w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15.08.2015 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele filialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgach

Kościoły

Galerie zdjęć kościołów w naszej parafii